Dzień Głośnego Czytania

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.  Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup udały się do zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Filia nr 5 na spotkanie z bohaterami ulubionych bajek i bajeczek  czytanych przez bibliotekarka - panią Renatę .  W ramach tej akcji w każdej grupie nauczycielki i pracownicy przedszkola czytali wybrane przez dzieci pozycje książkowe. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Czytanie dzieciom uczy języka, rozwija pamięć, myślenie, uczy odróżniania dobra od zła, pokazuje wzorce dobrych zachowań. W dzisiejszych czasach zdominowanych  przez środki masowego przekazu czytanie staje się  szczególnie ważne Warto i trzeba czytać dzieciom!                                               

Tej zasady w przedszkolu się trzymamy i codziennie głośno czytamy!