Dzień Poczty Polskiej

,,Ludzie zejdźcie z drogi bo listonosz jedzie 
zamknij gaz, to co że za granicą wujka masz
Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie
hamuj bo, rower ten każdy tutaj dobrze zna
dostaniesz od wujka list…..“

                                   Skaldowie

 

W październiku przypada Światowy Dzień Poczty i z tej okazji 18.10.2018r. dzieci odwiedziły Urząd Pocztowy , który znajduje się w pobliżu przedszkola.

Miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty, poznały wyposażenie, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty . Podczas rozmowy z panem listonoszem dowiedziały się jaką drogę musi  przebyć list od nadawcy do odbiorcy. Same przygotowały kartki pocztowe, nakleiły znaczki i wrzuciły do skrzynki. Na pewno list przygotowany przez dzieci sprawi dużo radości odbiorcy J W podziękowaniu za miłe przyjęcie oraz z okazji święta złożyły wszystkim pracownikom poczty życzenia i wręczyły przygotowaną laurkę. Dzięki zajęciom i zabawom w sali, dzieci mogły same wczuć się w rolę listonosza oraz dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat tego zawodu.

Wizyta na poczcie była okazją , do poszerzenia wiedzy dzieci na temat pracy listonosza, ale także wyrabiania szacunku do ludzi wykonujących różne zawody oraz nauką zachowania w miejscach użyteczności publicznej.

Wszystkim Pracownikom Poczty Polskiej życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym  i zawodowym.