Archiwum 2018/2019

czerwiec

Dzień postaci z bajek

,,Krasnoludki i księżniczki, małe domki, małe myszki,

pantofelki i koronki, kruki, skrzaty i skowronki
- to ułamek świata bajki, gdzie czarodziej pali fajki.
Tutaj każdy jest radosny, nowy dzień to środek wiosny.
Więc czytajmy dzieciom bajki, w nich czarodziej pali fajki...“

Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną i chęć pokonywania własnych słabości. Ponadto kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych oraz budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter. Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś.
23 maja w naszym przedszkolu zrobiło się bajkowo. Pojawiło się tam wiele bajkowych postaci. Były księżniczki, Spidermani, Batmani, wróżki, piraci, pszczółki, biedronki, roboty, rycerze i wiele wiele innych. Pani Kasia i Asia – dwie czarownice zabrały dzieci w świat baśni i bajek, przygotowując dla dzieci zadania do wykonania.
Na początku każdy opowiedział za kogo się przebrał i z jakiej bajki pochodzi postać. Zabawa ,,Skojarzenia” polegała na podaniu tytułu po wcześniejszym obejrzeniu charakterystycznych rekwizytów z bajki. Przedszkolaki bawiły się też w ,,Kopciuszka“, slalom czarownic na miotle czy przebieranie grochu od fasoli. W nagrodę czarownica pożyczała dzieciom swoją zaczarowana kulę, aby mogły wypowiadać życzenia, które podobną się spełnią. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku! Dzieci kosztowały przepysznych pierniczków z bajki ,,Jaś i Małgosia”. Odbył się również ,,Bajkowy pokaz mody”, a po nim dyskoteka. Na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy wybraną przez dzieci bajkę. Było wesoło, bajkowo i kolorowo, a ten dzień dostarczył wszystkim wiele pozytywnych emocji.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów.

DZIEŃ ZIEMI