Archiwum 2018/2019

maj

Fascynujący Świat Owadów

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wokół zielono i kolorowo. Roznosi się zapach kwitnących kwiatów, krzewów i drzew owocowych.

Przez cały tydzień przedszkolaki ze wszystkich grup poznawały fascynujący świat owadów. Biedronka, mrówka, pszczoła czy motyle to tylko niektóre owady poznawane przez dzieci podczas zabaw, oglądania filmów, albumów i prezentacji multimedialnych. Dzieci poznały ich wygląd, zwyczaje oraz miejsce zamieszkania. Dowiedziały się też czy są pożyteczne dla człowieka i przyrody, a ich piękno pokazały w swoich pracach plastycznych. Przedszkolaki oglądały okazy przez mikroskop, aby lepiej poznać szczegóły ich budowy. Wyposażone w lupy szukały owadów w przedszkolnym ogrodzie.
Na zakończenie, 17 maja odwiedził nas w przedszkolu pan Wojciech, który jest pszczelarzem i ma swoją własną pasiekę. Opowiedział nam o życiu pszczół, o tym jak zbierają pyłek z kwiatów, czym się żywią oraz co produkują. Opowiedział również jak powstaje miód i z czego pszczoły go wytwarzają: nektaru kwiatów rzepaku, lipy, spadzi. Dowiedzieliśmy się, że jest kilka rodzajów miodu i różnią się one kolorem, smakiem, a nawet zapachem.
Dzięki panu Wojciechowi przekonaliśmy się jak ważna jest rola i praca pszczół w przyrodzie. Mogliśmy też z bliska obejrzeć akcesoria używane w pracy pszczelarza. Na koniec nastąpiła najprzyjemniejsza część, czyli degustacja smacznego i zdrowego miodu. Spotkanie z pszczelarzem to także preorientacja zawodowa i poznawanie ciekawych zawodów.
Dziękujemy panu Wojciechowi za spotkanie.

Wielkanoc