Archiwum 2018/2019

maj

Seans w kinie Kino Wrzos

W dniu 13.05.2019 r. grupa „Mądre Sowy” wybrała się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko - plastycznego pt.: „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”. Organizatorem była Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.
Celem konkursu było przybliżenie twórczości Juliana Tuwima, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych inspirowanych pięknem literatury dziecięcej oraz rozwijanie u dzieci fantazji, wyobraźni i zdolności manualnych.
Na konkurs wpłynęło wiele prac wykonanych techniką dowolną przez dzieci sześcioletnie ze stalowowolskich przedszkoli. Z każdego przedszkola wyłoniono laureatów, których nagrodzono książkami. Z naszego przedszkola byli to: Ada, Patrycja i Antoś. Następnie wszyscy obejrzeli bajkę pt: „Gordon i Paddy”.
W tym dniu czekała na dzieci również inna atrakcja – wizyta w PSP nr 4 w Stalowej Woli i spotkanie z alpakami. Te przyjazne stworzenia wykorzystywane są w alpakoterapii. Alpaki z natury są bardzo ciepłe, przyjacielskie i cierpliwe. Lubią być głaskane i przytulane przez co łatwo łapią kontakt z dziećmi. Niosą z sobą bardzo dużą dawkę pozytywnej energii, dlatego kontakt z nimi ma właściwości terapeutyczne.
Pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola.

Wielkanoc