Bieszczadzkie bajanie

W piątek 12 maja 2017 r.aktorzy Teatru Bazyl swoim spektaklem pt.: „Bieszczadzkie Bajanie” zabrali nas w podróż do zapomnianego  świata bieszczadzkich osadników. Była to baśń ludowa, która ukazała

dzieciom życie, tradycje i obyczaje słowiańskiego ludu. Opowieść snuła się przeplatana pięknymi łemkowskimi pieśniami i tańcem. Autentyczne haftowane stroje, koronki oraz prawdziwe elementy scenografii jeszcze bardziej przybliżyły dzieciom klimat dawnych czasów.

W baśni nie zabrakło humoru, dramatycznych zwrotów akcji i oczywiście zakończenia z morałem potępiającym próżność i lenistwo głównej bohaterki Ewy, która oddała wszystko w zamian za wygody i bogactwo.

To niesamowite spotkanie z prawdziwym żywym teatrem na długo zostanie w pamięci małych widzów.