Logo

PRZEDSZKOLE nr 4 w STALOWEJ WOLI o profilu ekologiczno - zdrowotnym

s1
s2
s3
s4
s6
Przedszkole z lotu ptaka 3
Przedszkole z lotu ptaka 2
Przedszkole z lotu ptaka 1
test
Slider2

Ogłoszenia

UWAGA RODZICE !!

Przedszkole nieczynne w miesiącu SIERPNIU 

SZANOWNI RODZICE !

Informuję, ze z dniem 18 maja 2020 Przedszkole Nr 4 wznawia funkcjonowanie – zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Stalowej Woli z dnia 15.05.2020

Przedszkole będzie działało w szczególnym reżimie sanitarnym z uwzględnieniem wytycznych MEN, MZ oraz G IS oraz Procedur Bezpieczeństwa na terenie Przedszkola nr 4 w okresie pandemii COVID -19 .

Wszystkich zainteresowanych informuję, że w pierwszej kolejności z przedszkola będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu lub zagrożeni są utratą tejże pracy. Istotnym kryterium będzie również uczestnictwo rodziców w zwalczaniu COVID-19.

Rodzice, którzy potwierdzili zainteresowanie skorzystania z opieki przedszkolnej dla swoich dzieci, zobowiązani są do zapoznania się z obowiązującymi procedurami,  a także ich stosowania oraz podpisania OŚWIADCZENIA I DEKLARACJI ( załącznik)

 Proszę o wydrukowanie, wypełnienie i przyniesienie w wersji papierowej w dniu 18.05.2020 do przedszkola .

Według zgłoszeń rodziców na dzień 18 maja 2020 r. przedszkole zapewnia 12 miejsc.

Codziennie do godz.12.00 trzeba zgłosić obecność dziecka w przedszkolu na następny dzień.

Dla dzieci, które pozostaną w domu nadal będzie prowadzona praca zdalna zawierająca propozycje zabaw i zajęć na dotychczasowych zasadach.

Dyrektor Przedszkola Nr 4

Maria Zubrzycka

Zapraszamy do obejrzenia CZAS EPIDEMII ,,Moje zdrowie w przedszkolu“ (kliknij)

 

ZAŁĄCZNIKI DO WYDRUKU


Analiza potrzeb Rodziców
Ewentualne otwarcie Przedszkola od 18 maja 2020 r.

Ostateczna decyzja w tej kwestii należeć będzie do organu prowadzącego we współpracy z  Powiatową Stacją Sanitarno –Epidemiologiczną w Stalowej Woli  oraz po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w regionie. W związku z powyższym proszę Rodziców o informację : czy są Państwo zainteresowani opieką nad dzieckiem.
Informację proszę przesłać elektronicznie na adres:
przedszkole4@stalowawola.pl w nieprzekraczalnym terminie do 14 maja do godziny 9.00
O możliwości opieki nad dziećmi w przedszkolu będą mogli zabiegać rodzice obojga pracujący, którzy nie są w stanie pogodzić opieki nad dzieckiem z pracą zawodową.
Z uwagi na wymagania sanitarne, określone w wytycznych MEN, MZ, GIS ograniczona zostanie liczba dzieci w grupie do 12. Dlatego też w pierwszej kolejności miejsca w przedszkolu zostały zapewnione:
1)pracownikom służby zdrowia
2)służb mundurowych,
3)pracowników handlu
4)pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z przeciwdziałaniem z COVID19
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
Regulaminem bezpieczeństwa na terenie Przedszkola nr 4 (pracy przedszkola  w ścisłym reżimie  sanitarnym)
Procedurami przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola:
plakat_rekrutacja

PODZIĘKOWANIE

Bardzo dziękujemy Rodzicom , którzy poświęcili czas i wypełnili ankietę 
,,Przedszkole nr 4 w sytuacji zagrożenia koronawirusem“
Wyniki w załączniku. 

SZANOWNI RODZICE

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanym z zapobieganiem przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 chcemy zaoferować Państwu ,,kształcenie na odległość”Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci jak i o Was Drodzy Rodzice.Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe.

Na stronie internetowej naszego przedszkola,  zamieszczamy propozycje materiałów i  możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu  z Rodzicem.

Na stronie przedszkola www.przedszkole4.stalowawola.pl w  pliku DLA RODZICÓW  - DOMOWE PRZEDSZKOLE założyłyśmy zakładki:  Żabki, Motylki, Muchomorki, Mądre Sowy TUTAJ szukajcie codziennie bieżących informacji.

Nauczyciele i dyrektor  zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania, poprzez e – maile przedszkole4@stalowawola.pl. lub nauczyciel4@onet.eu  Możecie Państwo wysyłać zdjęcia , jak spędzacie czas ,które zamieścimy  w galerii.

Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę ? Co chcesz teraz robić? Popatrz Pani (Ewa, Asia, Sylwia, Kasia, Justyna, Agnieszka) z przedszkola napisała do Ciebie. Pozwólmy dziecku wybierać!!!!

Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień.
Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, uczmy sznurować buciki, wspólnie gotujmy ,pieczmy ciasta….TO CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM. PAMIETAJMY !!!! Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę. 

Życzę Rodzicom i naszym Przedszkolakom cudownej zabawy, wspaniałego czasu spędzonego razem, dużo zdrowia,                                      wytrwałości i  szybkiego powrotu do przedszkola.


                                                                                                                                      Maria Zubrzycka

                                                                                                                                    dyrektor przedszkola.

Dzieci uczą Rodziców

 Dzieci uczą rodziców_1

 

 Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej  akcji edukacyjnej ,,Dzieci uczą Rodziców“ .Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy przeprowadzane podczas akcji. Przedszkole przystępuje do projektu a szczegóły w linku  – Dzieci uczą Rodziców

Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie

Szanowni Rodzice jest nam bardzo miło poinformować, że Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie, po wnikliwej i dokładnej analizie nadesłanej dokumentacji i w uznaniu naszych dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy, podjęła decyzję o nadaniu nam Krajowego Certyfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie. 
Jako jedyne przedszkole w Stalowej Woli będziemy mieli zaszczyt posiadać Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.

 

Warszawa, 21.03.2019 r. 


Szanowni Państwo Dyrektorzy 
Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, 

uprzejmie informujemy, że Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie, po wnikliwej analizie nadesłanej dokumentacji i w uznaniu dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy, podjęła decyzję o rekomendowaniu Państwa placówki do nadania Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie. 

Przyznany Certyfikat ma być gwarancją, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie. Gratulujemy całej społeczności szkolnej, życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu Szkoły Promującej Zdrowie oraz zapraszamy do współpracy z Zespołem ds. Promocji Zdrowia w Szkole ORE. 

O terminie uroczystego wręczenia Certyfikatów poinformujemy Państwa odrębnym pismem. 

Odbywa się zwykle pod koniec roku. Decyzję podejmuje Minister Edukacji Narodowej. 

resized__200x266_DSCN4011  

WAŻNA INFORMACJA

Drodzy Rodzice z uwagi na profil przedszkola promującego zdrowie, profilaktyka zdrowotna jest dla nas bardzo ważna.

                 W przedszkolu nie ma higienistki, dlatego też zwracam się do Rodziców  z ogromną prośbą  o częstsze  zwracanie uwagi na higienę dzieci , codzienne sprawdzanie czystości głowy dziecku oraz dostosowanie ubioru do pory roku.

                                                                                                  dyrektor Maria Zubrzycka

RODZICU ZOBACZ (kliknij w link)                                        

Przerwa wakacyjna

Wakacyjna przerwa w przedszkolu w miesiącu SIERPNIU

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

51

dni

4

godzin

3

minut

44

sekund

Najnowsze galerie