,,Cała Polska czyta dzieciom"

Kampania „ Cała Polska czyta dzieciom” jest skierowana głównie do rodziców. Głośne czytanie dziecku wzmacnia więź rodziców z dzieckiem i zapewnia jemu zdrowy rozwój emocjonalny. Nawyki umysłowe, przekonania i system wartości powstają w dzieciństwie. Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielnego, myślącego, posiadającego wiedzę i  umiejętność jej poszerzania. Kulturalnego, etycznego z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści. Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego przedszkole w ramach kampanii społecznej włączyło się do Programu  „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Co daje wspólne czytanie?

• buduje mocną więź między rodzicem, a dzieckiem,
  • niezwykle stymuluje rozwój dziecka,
  • rozbudowuje słownictwo malucha, poszerza wiedzę ,
  • rozbudza zainteresowania, rozwija wyobraźnię,