Ekologia

,,NAJWIĘKSZYM CELEM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ JEST NIE WIEDZA, LECZ CZYN"
 H.Spencer

PRZEDSZKOLE Nr 4 STWARZA DZIECIOM WARUNKI DO EKOLOGICZNEGO POZNAWANIA SIEBIE I ŚWIATA W OTACZAJĄCYM ŚRODOWISKU.

Serdecznie zapraszamy Dzieci i ich Rodziców do naszego przedszkola, gdzie nauka o ekologii idzie w parze ze wspaniałą zabawą! W naszym przedszkolu o profilu ekologicznym pragniemy rozwijać u dzieci wrażliwość ekologiczną, odpowiedzialność za środowisko i troskę o własne zdrowie. Chcemy wyrabiać u dzieci zdrowe nawyki i przyzwyczajenia. Nasze dzieci zgłębiają wiedzę na temat segregacji odpadów, recyklingu, uczą się oszczędzać wodę, energię oraz w jaki sposób dbać o najbliższe środowisko i otaczającą nas przyrodę, Na realizację tych zagadnień maja wpływ następujące warunki:
  • położenie (las, łąka, rzeka, ogródki działkowe, ogród przedszkolny, ,,,mini ogródek botaniczny", ogródek skalny....),
  • wyposażenie przedszkola na miarę XXI wieku (duże słoneczne sale zajęć, ,kąciki przyrodnicze, mini ZOO, multimedialne pomoce dydaktyczne tablica interaktywna.....),
  • wykwalifikowana kadra pedagogiczna współpracująca z instytucjami dbającymi o przyrodę, środowisko lokalne oraz specjalistami w tej dziedzinie,
  • wdrażane programy i projekty edukacyjne, udział w konkursach o zasięgu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim (zajmowanie czołowych miejsc oraz wyróżnień)

DO KOŃCA WAKACJI 2019 POZOSTAŁO