Archiwum 2021/2022

wrzesień

Mali mistrzowie kodowania

ajęcia komputerowe w naszym przedszkolu to atrakcyjna metoda wykorzystania komputera do wspomagania rozwoju dzieci. Od roku 2007 prowadzona jest innowacja pedagogiczna ,,Przedszkolna przygoda   z komputerem” , której autorkami są  nauczycielki naszego przedszkola. Cyklicznie we wszystkich grupach odbywają się zajęcia z zastosowaniem technologii komputerowej poprzez wykorzystanie programów edukacyjnych dla dzieci 3-6 letnich na  tablicach multimedialnych, stoliku interaktywnym. Mając na uwadze  podstawę programową oraz  zindywidualizowane wspomaganie rozwoju dziecka, tzn. umożliwienie dziecku rozwoju i nauki w jego własnym tempie, rytmie z zachowaniem indywidualnych potrzeb powstała ta innowacja. Chcemy również wyjść naprzeciw wyzwaniom przyszłości ,wprowadzać dziecko w świat programowania i wdrażać do świadomego wykorzystywania  komputera w życiu codziennym. Wykorzystanie strony internetowej :https://kodowanienadywanie.blogspot.com/  oraz multimedialnej strony Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego kula.gov.pl ,dzięki której dzieci będą mogły interaktywnie  zwiedzać ciekawe zakątki Polski.Bardzo bogata baza dydaktyczna przedszkola – tablice multimedialne, laptopy, projektory, stolik multimedialny pozwala w pełni wprowadzać dzieci w świat nowoczesnych technologii informacyjnych.

Dzień Pizzy