,,NAJWIĘKSZYM  CELEM EDUKACJI   EKOLOGICZNEJ  JEST  NIE WIEDZA, LECZ CZYN"

H.Spencer

PRZEDSZKOLE Nr 4  STWARZA DZIECIOM WARUNKI DO EKOLOGICZNEGO POZNAWANIA SIEBIE I ŚWIATA W OTACZAJĄCYM ŚRODOWISKU.

Serdecznie zapraszamy Dzieci i ich Rodziców do naszego przedszkola , gdzie nauka o ekologii idzie w parze ze wspaniałą zabawą !  W naszym przedszkolu o profilu ekologicznym pragniemy rozwijać u dzieci wrażliwość ekologiczną , odpowiedzialność za środowisko i troskę o własne zdrowie. Chcemy wyrabiać u dzieci zdrowe nawyki i przyzwyczajenia. Nasze dzieci zgłębiają wiedzę na temat segregacji odpadów, recyklingu, uczą się oszczędzać wodę, energię oraz w jaki sposób dbać o najbliższe środowisko i otaczającą nas przyrodę, Na realizację tych zagadnień maja wpływ następujące warunki:

- położenie ( las, łąka , rzeka, ogródki działkowe, ogród przedszkolny, ,,,mini ogródek botaniczny", ogródek skalny....),

- wyposażenie przedszkola na miarę XXI wieku ( duże słoneczne sale zajęć, ,kąciki przyrodnicze, mini ZOO, multimedialne pomoce dydaktyczne tablica interaktywna.....),

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna współpracująca z instytucjami dbającymi o przyrodę , środowisko lokalne oraz specjalistami w tej dziedzinie,

- wdrażane programy i projekty edukacyjne , udział w konkursach o zasięgu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim ( zajmowanie czołowych miejsc oraz wyróżnień)

abekologia