Logo

PRZEDSZKOLE nr 4 w STALOWEJ WOLI o profilu ekologiczno - zdrowotnym

s1
s2
s3
s4
s6
Przedszkole z lotu ptaka 3
Przedszkole z lotu ptaka 2
Przedszkole z lotu ptaka 1
test
Slider2

OGŁOSZENIA

Czytelnicze wyprawki dla przedszkolaków

Plakat

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza przystąpiła do udziału w trzeciej odsłonie ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz  Kartę Małego Czytelnika. Każda wyprawka to zestaw zawierający: książkę ze starannie wyselekcjonowanymi bajkami i wierszami dla dzieci oraz broszurę, która przypomina rodzicom o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Książeczki będą dostępne w Bibliotece Głównej i filiach na terenie miasta do wyczerpania zasobów.  Biblioteka ma do rozdania  140 książkowych wyprawek dla małych mieszkańców Stalowej Woli.  Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma na celu zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb małego czytelnika. Wspólna lektura może stać się wielką przyjemnością w czasie długich jesiennych dni. Chcielibyśmy, aby pierwsze wizyty w bibliotece były przez dzieci zapamiętane. Biblioteka to miejsce, które  uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. 

KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE

DRODZY RODZICE

 

ZWIĘKSZAMY ILOŚĆ ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH

W PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

W STALOWEJ WOLI

 

Mowa – jako podstawowy środek komunikowania się ludzi – ma szczególne znaczenie w rozwoju dziecka i znacząco wpływa na jego naukę szkolną. Od tego, jak dziecko mówi i jaki jest poziom jego komunikacji językowej, w dużej mierze zależą jego postępy w uczeniu się oraz pozycja społeczna w grupie klasowej.

 

Wskazaniem do zasięgnięcia porady logopedycznej lub podjęcia systematycznej terapii powinny być:

Ø  nieprawidłowa, zniekształcona wymowa;

Ø  opóźniony czas pojawiania się poszczególnych etapów mowy dziecka;

 

Jeśli wymowa dziecka budzi Twój niepokój, skorzystaj z rzetelnej

konsultacji logopedycznej w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stalowej Woli.

Konsultacja pozwoli uzyskać odpowiedź na pytanie, czy Państwa dziecko ma problemy z wymową i jakie ewentualnie podjąć kroki aby je wyeliminować.

 

Rzetelna i wnikliwa diagnoza jest podstawą do zaplanowania przebiegu

terapii logopedycznej.


NIE CZEKAJ!

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ DZIŚ.

SKORZYSTAJ Z FACHOWEJ POMOCY DOŚWIADCZONYCH SPECJALISTÓW!!! 

ZAPROSZENIE


ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W DZIAŁANIACH PROJEKTU

„KOMPAS – KONSTRUKTYWNY KIERUNEK DZIAŁAŃ”

 

SPECJALISTYCZNE PORADNICTWO

Działanie to obejmuje:

 

1)    konsultacje prawne,

2)    konsultacje rodzicielskie,

3)    konsultacje w obszarze zdrowia psychicznego młodzieży.

Odbiorcy:

mieszkańcy Stalowej Woli: rodzice i opiekunowie, osoby pracujące z młodzieżą oraz osoby w różnym stopniu uwikłane w przemoc w rodzinie.

Terminy realizacji:

1)    konsultacje prawne prowadzone są w dwóch punktach: w siedzibie SOWiIK przy ul. Polnej 18 – tel. 15 642 52 93 oraz w siedzibie Stowarzyszenia „Tarcza” przy ul. Popiełuszki 4 pokój nr 21 – tel. 512 939 994

w celu skorzystania z porady prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się;

2)    konsultacje rodzicielskie prowadzone są w Punkcie Konsultacyjnym „Kompas” przy ul. Hutniczej 8 w następujących terminach:

-        01.10.2020 w godz. 15.00-20.00

-        03.11.2020 w godz. 15.00-20.00

-        03.12.2020 w godz. 15.00-20.00

-        08.12.2020 w godz. 15.00-20.00

3)    konsultacje w obszarze zdrowia psychicznego młodzieży prowadzone są w Punkcie Konsultacyjnym „Kompas” przy ul. Hutniczej 8 w każdy czwartek od 08.10.2020 do 17.12.2020   w godzinach 15.00-17.00.

 

UDZIAŁ W DZIAŁANIACH PROJEKTU JEST BEZPŁATNY

Realizator projektu: Urząd Miasta Stalowej Woli

Partnerzy: Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, Zespół Interdyscyplinarny

Projekt pn. „Kompas – konstruktywny kierunek działań” jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego
w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”

 

 

 

 

Zapraszamy Rodziców do włączenia się w zbiórkę makulatury i plastikowych nakrętek.

 

             Nasze przedszkole bierze udział w XI edycji konkursu organizowanego przez MZK – „Ratuj lasy – zbieraj makulaturę”, jak również w zbiórce plastikowych nakrętek.

  Zbiórka makulatury oraz plastikowych nakrętek  prowadzona jest w obu Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych MZK tj..:

·         Rupieciarnia I, przy ulicy 1-go Sierpnia 18 A w Stalowej Woli (od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 8.00-16.00)

·        Rupieciarnia II, przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego 38 (od wtorku do piątku od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 8.00-16.00)

Zbiórka prowadzona jest w ten sposób, że osoba przywożąca makulaturę lub plastikowe nakrętki do punktów, zgłasza nazwę placówki dla której oddaje surowiec, a pracownik punktu prowadzący rejestr zgłoszeń do konkursu, zapisuje wagę przywiezionego surowca na konto danej placówki.

 

W ramach zbiórki makulatury przewidziane są trzy główne nagrody rzeczowe dla przedszkoli, o wartości uzależnionej od wysokości uzyskanego wskaźnika ilości zebranej makulatury.

 

Zbiórka plastikowych nakrętek  prowadzona jest w celu charytatywnymwszystkie zebrane  nakrętki, zostaną bezpłatnie przekazane na rzecz wybranego Stowarzyszenia, działającego na terenie Stalowej Woli, celem niesienia pomocy chorym i potrzebującym dzieciom.

Spotkanie z Mikołajem

46

dni

22

godzin

38

minut

17

sekund

Najnowsze galerie