OGŁOSZENIE

Prosimy Rodziców o zapewnienie dzieciom  ubioru odpowiedniego do panujących  warunków atmosferycznych – rękawiczki, spodnie nieprzemakalne.
Dzieci będą korzystać z uroków zimy i bawić się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie.

Przerwa wakacyjna

Przedszkole nieczynne w miesiącu SIERPNIU

WYTYCZNE GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY

ZARZĄDZENIE DYREKTORA PRZEDSZKOLA

RODZICU  PAMIĘTAJ:

Poinformuj pracownika przedszkola o stanie zdrowia dziecka  i chorobach, które są istotne w czasie pandemii COVID -19.

1.    Przyprowadź do przedszkola dziecko zdrowe.

2.    Przed przyprowadzeniem dziecka do przedszkola zmierz mu temperaturę.

3.    Nie posyłaj do przedszkola dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

4.     Dziecko to niewinny, ale skuteczny roznosiciel choroby, groźny przez to dla pracowników przedszkola i domowników szczególnie z przewlekłymi chorobami stwarzającymi zwiększone ryzyko w przebiegu infekcji koronawirusem.

TO  RODZIC  PONOSI  ODPOWIEDZIALNOŚĆ  ZA

PODJĘCIE  DECYZJI  ZWIĄZANEJ  Z  WYSŁANIEM

DZIECKA  DO  PRZEDSZKOLA

Czytelnicze wyprawki dla przedszkolaków

Plakat

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza przystąpiła do udziału w trzeciej odsłonie ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz  Kartę Małego Czytelnika. Każda wyprawka to zestaw zawierający: książkę ze starannie wyselekcjonowanymi bajkami i wierszami dla dzieci oraz broszurę, która przypomina rodzicom o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Książeczki będą dostępne w Bibliotece Głównej i filiach na terenie miasta do wyczerpania zasobów.  Biblioteka ma do rozdania  140 książkowych wyprawek dla małych mieszkańców Stalowej Woli.  Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma na celu zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb małego czytelnika. Wspólna lektura może stać się wielką przyjemnością w czasie długich jesiennych dni. Chcielibyśmy, aby pierwsze wizyty w bibliotece były przez dzieci zapamiętane. Biblioteka to miejsce, które  uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.

KONSULTACJE LOGOPEDYCZNE

DRODZY RODZICE

ZWIĘKSZAMY ILOŚĆ ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH

W PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

W STALOWEJ WOLI

Mowa – jako podstawowy środek komunikowania się ludzi – ma szczególne znaczenie w rozwoju dziecka i znacząco wpływa na jego naukę szkolną. Od tego, jak dziecko mówi i jaki jest poziom jego komunikacji językowej, w dużej mierze zależą jego postępy w uczeniu się oraz pozycja społeczna w grupie klasowej.

Wskazaniem do zasięgnięcia porady logopedycznej lub podjęcia systematycznej terapii powinny być:

Ø  nieprawidłowa, zniekształcona wymowa;

Ø  opóźniony czas pojawiania się poszczególnych etapów mowy dziecka;

Jeśli wymowa dziecka budzi Twój niepokój, skorzystaj z rzetelnej

konsultacji logopedycznej w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stalowej Woli.

Konsultacja pozwoli uzyskać odpowiedź na pytanie, czy Państwa dziecko ma problemy z wymową i jakie ewentualnie podjąć kroki aby je wyeliminować.

Rzetelna i wnikliwa diagnoza jest podstawą do zaplanowania przebiegu

terapii logopedycznej.

NIE CZEKAJ!

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ DZIŚ.

SKORZYSTAJ Z FACHOWEJ POMOCY DOŚWIADCZONYCH SPECJALISTÓW!!!

ZAPRASZAMY DO KONKURSU

Zapraszamy Rodziców do włączenia się w zbiórkę makulatury i plastikowych nakrętek.

Nasze przedszkole bierze udział w XI edycji konkursu organizowanego przez MZK – „Ratuj lasy – zbieraj makulaturę”, jak również w zbiórce plastikowych nakrętek.

Zbiórka makulatury oraz plastikowych nakrętek  prowadzona jest w obu Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych MZK tj..:

·         Rupieciarnia I, przy ulicy 1-go Sierpnia 18 A w Stalowej Woli (od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 8.00-16.00)

·        Rupieciarnia II, przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego 38 (od wtorku do piątku od 10.00 do 18.00 oraz w soboty od 8.00-16.00)

Zbiórka prowadzona jest w ten sposób, że osoba przywożąca makulaturę lub plastikowe nakrętki do punktów, zgłasza nazwę placówki dla której oddaje surowiec, a pracownik punktu prowadzący rejestr zgłoszeń do konkursu, zapisuje wagę przywiezionego surowca na konto danej placówki.

W ramach zbiórki makulatury przewidziane są trzy główne nagrody rzeczowe dla przedszkoli, o wartości uzależnionej od wysokości uzyskanego wskaźnika ilości zebranej makulatury.

Zbiórka plastikowych nakrętek  prowadzona jest w celu charytatywnymwszystkie zebrane  nakrętki, zostaną bezpłatnie przekazane na rzecz wybranego Stowarzyszenia, działającego na terenie Stalowej Woli, celem niesienia pomocy chorym i potrzebującym dzieciom.

Zapusty