11 Listopada Święto Niepodległości

„To jest mój kraj, to moja Polska,

ja jestem Polką, ty – Polakiem.

To nasze miejsce, tu jest nasz dom,

gdzie Wisła płynie swoim szlakiem.

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.  Już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Z tej okazji 10 listopada wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.  Uroczystą akademię przygotowały dzieci z  grupy „Mądre Sowy”. Słowem, piosenką i tańcem wyraziły miłość do Ojczyzny. Przedszkolaki słuchały polskich legend oraz wykonywały różnorodne prace plastyczne – kolorowały flagi, godło Polski oraz wycinały kotyliony.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada uczciliśmy również włączając się w akcję zorganizowaną przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli pt: „Patriotyczne śpiewanie online”. Jej celem było stworzenie teledysku do pieśni patriotycznej „My Pierwsza Brygada" z udziałem mieszkańców Stalowej Woli. W dniu Święta Niepodległości odbędzie się premiera teledysku wykonanego przez niezwykły chór – mieszkańców naszego miasta i Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Miejskiego Domu Kultury, który będzie można zobaczyć na facebooku Muzeum Regionalnego.

Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków.