luty

Bal karnawałowy

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 11 lutego  2021 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, smoka i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno!

Na początku pani Dyrektor powitała dzieci i oficjalnie otworzyła bal na każdej grupie. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem, a już  najwięcej emocji dostarczył konkurs „Kto pierwszy zje pączka”, którego nie sposób było pominąć, bo nasz bal karnawałowy wypadł w tym roku akurat w tłusty czwartek. Wrażeń dostarczyło też dzieciom konfetti, które było wystrzeliwane na każdej sali na zakończenie balu. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy.

Na zakończenie tego wspaniałego dnia czekała na dzieci słodka niespodzianka – pączki oraz faworki, bo jak wszyscy dobrze wiemy tradycje należy pielęgnować.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci.