Aktualności 2020/2021

luty

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 09.02.2021r. obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem akcji jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z internetu poprzez bajki z serii Sieciaki.pl, Necio.pl oraz „ Owce w sieci “ - „Tajemniczy przyjaciel “, „ Bez kożuszka “ i „ Białe owce “, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Dzieci oglądały też teatrzyk pt. „ Alicja w krainie internetu “ oraz bawiły się w zabawę z wykorzystaniem włóczki „ W sieci “. Rozmawialiśmy na temat internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że z komputera i internetu należy korzystać z umiarkowaniem i tylko pod okiem rodziców.

DZIEŃ KOBIET