marzec

Dzień Dentysty

W dniu 06.03. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dentysty odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie ze stomatologiem – tatą Justynki z grupy „Mądre Sowy”. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki. Dowiedziały się, jak należy prawidłowo dbać o zęby, w jaki sposób i ile czasu należy je czyścić. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Pana Dentystę, a następnie, według jego wskazówek, naśladowały szczotkowanie zębów. Przedszkolaki miały okazję wykonać plombowanie zębów za pomocą profesjonalnego sprzętu. Pan Danylo przypomniał również dzieciom o konieczności właściwego odżywiania się, czyli spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę.

Było to wartościowe spotkanie, podczas którego przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci otrzymały od Pana Stomatologa pasty do zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa. Serdecznie dziękujemy za wizytę!