Aktualności 2019/2020

luty

Światowy Dzień Kota

Cztery łapki w nich pazurki lubię zbiegać prosto z górki.
Tulić, łasić się, przymilać,po gałązkach też się wspinać.
Piję mleczko bardzo zdrowe,by wieść życie kolorowe.
Kto ja jestem? Bardzo proszę.
Kotek, takie imię noszę!

W dniu 18.02 obchodziliśmy w przedszkolu„Światowy Dzień Kota”.  Z tej okazji wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki i wspólnie bawiły się na kociej imprezie. Tańczyły przy muzyce, śpiewały piosenki o kotkach, naśladowały je w zabawach muzyczno – ruchowych, rozwiązywały zagadki. Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Z jakiej bajki ten kot uciekł?”.                                Na koniec wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialne pt: „Koty domowe i dzikie” oraz „Ciekawostki o kotach”.

Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały go w pamięci.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie  i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Wielkanoc