Aktualności 2020/2021

październik

Dzień Krajobrazu

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska już po raz piąty ogłosiła 20 października Dniem Krajobrazu. Jego celem jest promowanie zagadnień związanych z ochroną krajobrazu oraz uświadomienie dzieciom jak ważną rolę w życiu człowieka pełni otaczająca przestrzeń. W tym roku głównym tematem było drzewo w krajobrazie. Wiemy, że bez nich niemożliwe byłoby życie. Bez nich nie można sobie wyobrazić żadnego krajobrazu. Podziwiamy je za piękno, za długowieczność, za smakowite owoce…

Przedszkolaki z każdej grupy aktywnie włączyły się w obchody tego dnia. Starszaki oglądały film edukacyjny przedstawiający różnorodność polskiego krajobrazu oraz prezentację multimedialną, podczas której mogły podziwiać drzewa w różnych porach roku. Rozróżniały drzewa liściaste od iglastych, nazywały je oraz oglądały ich liście i owoce. Młodsze dzieci układały drzewo z darów jesieni, tańczyły do piosenki „Jesień pędzlem malowana”. Każda grupa wykonała piękne prace plastyczne. Następnie przedszkolaki udały się na spacer do lasu w trakcie którego oglądały krajobraz jesienny oraz zmiany zachodzące  w przyrodzie  o tej porze roku.  Na zakończenie posadziły nowe drzewka w naszym ogrodzie przedszkolnym. Będziemy o nie dbać przez cały rok, bo wiemy jak ogromny wpływ mają na nasze samopoczucie, nastrój  oraz zdrowie.

Spotkanie z Mikołajem