marzec

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

We wtorek - 23 marca, w naszym przedszkolu odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To już trzecia edycja ciekawej inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi nie tylko w szkole, ale i w przedszkolu.

W naszym przedszkolu systematycznie wykorzystujemy nowe technologie w nauczaniu, aby uatrakcyjnić zajęcia dydaktyczne. Chętnie bierzemy udział w akcjach edukacyjnych – Tydzień Kodowania, Dzień Bezpiecznego Internetu czy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Z okazji tego dnia dzisiaj w przedszkolu dzieci uczestniczyły w zabawie wykorzystując "Magiczny dywan", tablice multimedialną, stolik interaktywny, laptopy. Dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w zabawach z tablicą multimedialną - układały wyrazy z liter, dopasowywały wyrazy do odpowiednich obrazków, utrwalały znajomość angielskich słówek.  Poznały co to jest pendrive i płyta CD, samodzielnie przygotowały dyplomy za udział w tym dniu. Korzystając ze stolika interaktywnego dzieci wykonywały zadania matematyczne, utrwalały litery i układały wyrazy. Dzieci z młodszych grup uczestniczyły w zabawach ruchowych na " Magicznym dywanie" i w zabawach dydaktycznych przy stoliku interaktywnym. Dzieci były bardzo aktywne i chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach wykorzystując zasoby i cenne pomoce dydaktyczne, w które wyposażone jest nasze przedszkole.