Logo

PRZEDSZKOLE nr 4 w STALOWEJ WOLI o profilu ekologiczno - zdrowotnym

s1
s2
s3
s4
s6
Przedszkole z lotu ptaka 3
Przedszkole z lotu ptaka 2
Przedszkole z lotu ptaka 1
test
Slider2

Aktualności 2020/2021

20
listopad
2020

Dzień Praw Dziecka

Dzień Praw Dziecka

„Mały człowiek, duża sprawa.

Mały człowiek ma swe prawa.

Strzegąc praw tych należycie

- układamy dziecku życie.”

 

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym dniu nasze przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko. Kolor ten symbolizuje jedność z dziećmi na całym świecie.

W każdej grupie odbyły się zajęcia dotyczące praw dziecka. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do miłości, opieki, radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Na koniec przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne oraz plakaty, które obrazowały ich prawa.

Jako dorośli musimy pamiętać, że dzieci mają swoje prawa. Pomóżmy im chronić własne dobro, własne ja, ponieważ one same nie potrafią jeszcze zadbać o siebie i swój rozwój. Bez wątpienia potrzebują do tego rodziców, opiekunów oraz innych przychylnych im mądrych ludzi, z którymi będą czuły się bezpieczne i kochane.

PAMIĘTAJMY O TYM!

 

DZIEŃ ZIEMI

5

dni

21

godzin

40

minut

4

sekund

Najnowsze galerie