wrzesień

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”  /J. Korczak/

Dziś był wspaniały dzień dla każdego dziecka– świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera, przedszkolaki brały udział m.in. w zabawach integracyjnych przy muzyce i własnoręcznie przygotowywały „Order Przedszkolaka”. Po zjedzeniu pysznego podwieczorku czekała na dzieci w ogrodzie przedszkola niespodzianka, były to wspólne zabawy z panem Piotrem i Pawłem z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Przedszkolaki z wielką ochotą brały udział  w konkurencjach sportowych, były to rzuty do celu, przeciąganie liny, skoki na pompowanych wałkach, dużym wyzwaniem było dla dzieci układanie puzzli w dwóch zespołach. Wesoła, rytmiczna muzyka zachęciła dzieci do wspólnych tańców i zabaw ruchowych, a olbrzymie bańki mydlane można było podziwiać w całym ogrodzie. Ogromną radość sprawił dzieciom duży dmuchany jaszczur, w którym dzieci mogły bezpiecznie biegać, skakać oraz zjeżdżać.

Na koniec tak cudownego dnia Pani Dyrektor przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę oraz podziękowała za wspólną zabawę.

Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń.