styczeń

Dzień Śniegu

W styczniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Śniegu. W tym roku nasze przedszkolaki również dołączyły do świętowania. 15 stycznia 2020 r. „śniegowa” tematyka towarzyszyła dzieciom w czasie wszystkich aktywności. Przedszkolaki dowiedziały się jakiego kształtu są płatki śniegu, podczas jakich zjawisk atmosferycznych występuje śnieg, a wykonując doświadczenia, sprawdziły, co się dzieje ze śniegiem, gdy przyniesiemy go do ciepłej sali oraz czy śnieg jest czysty. Tego wyjątkowego dnia pogoda nam dopisała, był upragniony przez nas wszystkich śnieg, dlatego dzieci pod opieką swoich pań wybrały się do przedszkolnego ogrodu, aby móc uczestniczyć w zimowych zabawach. Dzieci zostały podzielone na trzy drużyny. Każda grupa miała do wykonania szereg różnych zadań m.in. szukanie skarbów w śniegu w wyznaczonym terenie, pokonanie toru przeszkód slalomem, rzuty do celu, przeciąganie liny, malowanie na śniegu farbą. Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom wznoszenie budowli przy użyciu kolorowych foremek oraz ułożenie czerwonego serca z lodowych babeczek. Przedszkolaki nie zapomniały również o dokarmianiu ptaków zimą, wspólnie nasypały ziarenka do karmnika. Na koniec była wesoła zabawa, dzieci biegały po śniegu, zjeżdżały na sankach i rzucały śnieżkami. Każda drużyna za wykonanie zadań otrzymała lodowe puchary, które zawierały niespodziankę. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zaproponowanych zabawach, które rozwijały wyobraźnię i wprawiły w dobry nastrój.