Aktualności 2020/2021

październik

Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 19-23.10.2020 roku nasze przedszkole brało udział w CodeWeek, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania.

"Code Week" to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

O tym, jak ważne jest programowanie w dzisiejszym świecie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Umiejętność programowania już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia. Programowanie to już nie jest domena tylko informatyków – kodują wszyscy, bez względu na wykształcenie, płeć i wiek, można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, niezależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach.

Przedszkole zostało zgłoszone i wpisane na mapę europejskich działań. Ten tydzień był przepełniony różnymi aktywnościami, dzieci dowiedziały się jak wiele kodów funkcjonuje w naszym życiu: w codziennych czynnościach, w muzyce, w  obrazach, w matematyce…i świetnie się przy tym bawiły. Przygotowaliśmy dla przedszkolaków wiele atrakcji związanych z umiejętnościami kodowania i odkodowywania informacji. Były zabawy  z kodowaniem z wykorzystaniem kolorowych kubków, programowanie drogi myszki w grze „Code and go”, zabawa  kodowanie „Ręce, nogi”, zabawy „kodowanie z krabem“, zabawy ozobotem itp.

Zajęcia z programowania to czas aktywności umysłowej, nauki pracy w grupie, rozwoju logicznego myślenia i świetnej zabawy!

Spotkanie z Mikołajem