październik

śmieje się z daleka.
Właśnie spadł z gałęzi
i na ciebie czeka..”

Jesień to znakomita pora na kasztanowe zabawy. Zabawa kasztanami zaczyna się już w momencie ich zbierania. To doskonały materiał do nauki przez zabawę. Liczenie kasztanów, układanie ich w kolejności od najmniejszego do największego, robienie z nich ludzików to tylko kilka z możliwości ich wykorzystania. W tym tygodniu nasze przedszkolaki bawiły się kasztanami na różne sposoby. Każda grupa wykazała się kreatywnością i ciekawymi pomysłami.

Grupa „Żabki” wykonała grzybki z kasztanów. Grupa „Muchomorki” liczyła kasztany, układała z nich piękną Panią Jesień oraz stworzyła kasztankowe ludziki. Najstarsze grupy – „Motylki” oraz „Mądre Sowy” dodawały i odejmowały kasztany, układały z nich poznane litery, przygotowały a następnie bawiły się  w grę „Kółko – krzyżyk”. Było przy tym mnóstwo radości i uśmiechów.

Wszystkich Rodziców zachęcamy do zabaw z dziećmi w domu z wykorzystaniem  tych pięknych darów jesieni.