Logo

PRZEDSZKOLE nr 4 w STALOWEJ WOLI o profilu ekologiczno - zdrowotnym

s1
s2
s3
s4
s6
Przedszkole z lotu ptaka 3
Przedszkole z lotu ptaka 2
Przedszkole z lotu ptaka 1
test
Slider2

Aktualności 2020/2021

12
lipiec
2021

Konkurs "Drzewo Roku 2021 w gminie Stalowa Wola"

Konkurs

W ogrodzie tuż za bramą przez krzewy utulona,

rośnie jodła górska szyszkami przystrojona.

Dumnie stoi na straży, choć często ją słońce praży,

nasza piękna jodełka Srebrnowłosa Igiełka.

 

Nasza piękna Jodełka zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Drzewo roku” organizowanym przez  Stowarzyszenie „Nasze Miasto” Stalowa Wola. W dniu 12. 07. 2021 r. przy zwycięskim drzewie w ogrodzie naszego przedszkola odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nagrody wręczał Prezes Stowarzyszenia Pan Łukasz Banasik. Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu naszych przedszkolaków.

Przystąpiliśmy do konkursu Drzewo Roku, ponieważ jesteśmy przedszkolem o profilu ekologiczno-zdrowotnym i chcemy propagować ochronę zasobów przyrodniczych, wzmacniać świadomość społeczną w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy i przeciwdziałać zmianom klimatu oraz pokazać korzyści, jakie przyroda, a w szczególności drzewa mają dla zdrowia nas wszystkich. Do konkursu wspólnie z dziećmi wybraliśmy jodłę górską z gatunku Argantea, która w naszym ogrodzie rośnie już około 30 lat i mierzy prawie 10 metrów. Drzewa w naszym przedszkolu stanowią ogromną wartość nie tylko ekologiczną, ale przede wszystkim zdrowotną. Jako przedszkole o profilu ekologiczno-zdrowotnym doceniamy obcowanie z naturą, drzewa mają znaczenie dla czystości powietrza, które na osiedlu  Hutnik jest istotne ze względu na zakłady przemysłowe usytuowane w pobliżu. Drzewa to również estetyka otoczenia, miejsce do rekreacji, wypoczynku i jednocześnie wartość edukacyjna dla dzieci przedszkolnych. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie przedszkolnym dzieci oglądają drzewa, dotykają kory, liści i gałązek, uczą się o znaczeniu drzew w otoczeniu. Stanowi tło dla wielu uroczystości przedszkolnych, przez co dzieci oglądając kroniki przedszkolne mogą zobaczyć jak rosła na przestrzeni tych 30 lat, czym wpisała się na stałe w karty historii przedszkola.                                                                                                       

Wszystkim, którzy przyczynili się do wygranej oddając swój głos bardzo dziękujemy. Wydarzenie transmitowane będzie w stalowowolskich mediach: Telewizja Stella, Stalowe Miasto, Radio Leliwa.

 

 

Początek roku szkolnego

38

dni

7

godzin

57

minut

57

sekund

Najnowsze galerie