marzec

Konkurs przedszkolny "Wielkanocna pisanka"

Konkurs przedszkolny

„Pisanki, pisanki,

jajka malowane

nie ma Wielkanocy

bez barwnych pisanek…”

Przed nami piękny czas Świąt Wielkanocnych. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Malowanie i zdobienie jajek to jedna z najstarszych tradycji wielkanocnych. W związku z tym w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs pn. „Wielkanocna pisanka". Celem  konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości. Nasze przedszkolaki wraz z Rodzicami wykonały przepiękne pisanki z wykorzystaniem różnych technik - tradycyjnych jak i tych nowoczesnych. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w holu naszego przedszkola. Uroczyste wręczenie dyplomów i upominków odbędzie się w dniu 31 marca po przedstawieniu przygotowanym przez dzieci z okazji Świąt Wielkanocnych.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy.