Książka czeka na przedszkolaka

W dniu 21.05.2021r. w Bibliotece Miejskiej w Stalowej Woli odbył się finał przeglądu "Książka czeka na przedszkolaka" zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Chatka Misia w Stalowej Woli. Celem konkursu było zaciekawienie dzieci książkami, propagowanie wśród nich czytelnictwa, promowanie twórczości pisarskiej, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności nazywania i wyrażania emocji.

Przedszkolaki, z pomocą nauczycieli, mieli za zadanie własnoręcznie wykonać książeczki przedstawiające konkursowy temat. W tym roku tematem przewodnim były emocje. Z naszego przedszkola w konkursie wzięły udział dwie dziewczynki z grupy "Motylki" – Daria i Alicja, które swoją pracę zatytułowały „Na wszystko jest rada”.

Podczas finału konkursu dzieci wraz z nauczycielkami zaprezentowały swoje dzieła. Następnie odbyły się warsztaty dotyczące emocji, które przeprowadziły panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stalowej Woli. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali wydrukowane książeczki, dyplomy i upominki.