Logo

PRZEDSZKOLE nr 4 w STALOWEJ WOLI o profilu ekologiczno - zdrowotnym

s1
s2
s3
s4
s6
Przedszkole z lotu ptaka 3
Przedszkole z lotu ptaka 2
Przedszkole z lotu ptaka 1
test
Slider2

Aktualności 2020/2021

03
grudzień
2020

Magiczny dywan

Magiczny dywan

Dzisiaj  w  przedszkolu została zamontowana nowa interaktywna pomoc dydaktyczna „Magiczny dywan”. Jest to multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.  Ten wspaniały prezent przekazała dzieciom  pani dyrektor Maria Zubrzycka od św. Mikołaja , który w nawale obowiązków nie mógł  osobiście tego zrobić.

Przedszkolaki miały okazję przeżyć wspaniałą przygodę podczas korzystania z tego urządzenia: pluskały się w „wirtualnej” rzece; komponowały melodie na pianinie, zbierały słoiki z miodem uważając na pojawiające się pszczółki, a nawet rozegrały mecz piłkarski. 

,,Magiczny dywan” to interaktywna pomoc dydaktyczna, którą uwielbiają dzieci. Dzięki ogromnej bazie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych maluchy nie mogą się nudzić. Zabawowa forma dywanu skutecznie absorbuje ich uwagę , angażując w aktywną naukę. Wykorzystanie tej interaktywnej pomocy wspomaga codzienny rozwój dziecka poprzez rozwijanie motoryki dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji.  

Jak działa ,,Magiczny dywan’’?
Specjalnie zaprojektowany rzutnik wyświetla na odpowiednio przygotowanym podłożu „wirtualny magiczny dywan”, na którym przedszkolaki są uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych zabaw, gier i zajęć edukacyjnych.
Maluchy podczas udziału w zabawie ingerują ruchy rąk i nóg oraz wykonywanych gestów - rozwijają koordynację ruchową.

Zalety prowadzenia zajęć z wykorzystaniem ,,Magicznego Dywanu”:

  •     rozwój motoryki dużej poprzez wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ruchowych
  •     łączenie zabawy i nauki wykorzystując elementy rywalizacji
  •     doskonalenie koncentracji dzieci
  •     utrwalanie zdobytej wiedzy 
  •     w atrakcyjny sposób spędzanie czasu
  •    zawiera pakiety gier i zabaw edukacyjnych dopasowany do podstawy programowej i wspomaga jej realizacji

Dziękujemy wszystkim Rodzicom , którzy wpłacili 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Przedszkola Przyszłości, z przeznaczeniem dla   Przedszkola nr 4 w Stalowej Woli.To dzięki Rodzicom pani dyrektor mogła wręczyć ten wspaniały prezent z okazji mikołajek.Dziękujemy bardzo. 
RODZICE – DZIĘKUJEMY 

DZIEŃ ZIEMI

5

dni

22

godzin

20

minut

13

sekund

Najnowsze galerie