marzec

Ogólnopolski Dzień Dentysty

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myje zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty, żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć.”

Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności naszych przedszkolaków dotyczących higieny jamy ustnej dnia 5 marca świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Dentysty. Jak szczotkować zęby? Co jeść? Kiedy chodzić do dentysty? Na te i wiele innych pytań tego dnia wspólnie szukaliśmy odpowiedzi. Przedszkolaki miały okazję bliżej poznać pracę stomatologa, utrwalić wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej oglądając filmy edukacyjne Akademii Aquafresh. Dzieci poznały prawidłowy sposób mycia zębów oraz pogłębiły wiedzę na temat zdrowego odżywiania m.in. co należy jeść aby zęby były zdrowe oraz czego unikać podczas posiłku.  Przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych przy piosenkach „Szczotka, pasta, kubek ciepła woda”, „Pastusiowa piosenka”, rozwijały percepcję wzrokowo – ruchową układając puzzle przedstawiające zęby oraz wykonały pracę plastyczną „Zdrowe ząbki”.

Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że „zdrowe zęby ma ten kto o nie dba!”.