Aktualności 2019/2020

wrzesień

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W naszym przedszkolu Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 27 września. W ramach tej akcji w każdej grupie nauczycielki,rodzice i pracownicy przedszkola czytali wybrane przez dzieci pozycje książkowe. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Do wspólnego świętowania zaprosiła nas zaprzyjaźniona Miejska Biblioteka Filia nr 5. Kierownik biblioteki pani Renata w stroju Jesieni czytała przedszkolakom piękne wiersze Marii Konopnickiej . Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

WIZYTA Św. MIKOŁAJA