marzec

Ogólnopolski Dzień Matematyki

Dnia 12 marca  obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Matematyki.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku.

Matematyka kształtuje i uczy dzieci logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny, naturalny potencjał. We wszystkich grupach odbyły się  przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia.Przedszkolaki brały udział zabawach podczas których kształciły  kompetencje matematyczne. Doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, grały w domino, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy.Bawiły się z wiatrakiem matematycznym i darami Froebla. Dużo radości sprawiały  zabawy ruchowe z liczeniem. W tym dniu nie mogło zabraknąć zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna i dawać  dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!