Aktualności 2019/2020

wrzesień

Pali się !! Próbna ewakuacja

W dniu 13.09.2019 r. przeprowadzona została w przedszkolu próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było:                                                                                                                                                                                          –

• zapoznanie dzieci z zasadami ewakuacji,
  • nabywanie przez dzieci i pracowników przedszkola umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.

Na sygnał dzwonka wszystkie dzieci i pracownicy opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie,ale i  bezpiecznie opuściły placówkę. Zakres i przebieg działań był kontrolowany przez Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Stalowej Woli.Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne. Już od najmłodszych lat oswajają dzieci z sytuacją, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

WIZYTA Św. MIKOŁAJA