wrzesień

Pali się! Próbna ewakuacja

16 września 2020 r. przeprowadzona została w przedszkolu próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Na sygnał dzwonka wszystkie dzieci i pracownicy opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Zakres i przebieg działań był kontrolowany przez strażaków z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne. Już od najmłodszych lat oswajają dzieci z sytuacją, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.