grudzień

Pieczemy pierniczki

Przedszkolaki z wszystkich grup zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły przepyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie, najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki, zakładając fartuszki. Poznały również składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne oraz zasady bezpieczeństwa. Wszystkim podobało się wałkowanie, wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek. Następnie pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Upieczone pierniczki przedszkolaki dekorowały lukrem i barwnymi posypkami. W przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.