Logo

PRZEDSZKOLE nr 4 w STALOWEJ WOLI o profilu ekologiczno - zdrowotnym

s1
s2
s3
s4
s6
Przedszkole z lotu ptaka 3
Przedszkole z lotu ptaka 2
Przedszkole z lotu ptaka 1
test
Slider2

Aktualności 2020/2021

16
czerwiec
2021

Pierwsza pomoc - warsztaty dla dzieci

Pierwsza pomoc - warsztaty dla dzieci

W dniu 16.06.2021r. odbyły się warsztaty dla dzieci z zakresu „Pierwszej pomocy przedmedycznej”.  Zajęcia w każdej grupie przeprowadziła Pani Ratownik, a ich celem było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pani Ratownik pokazała dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień, wyjaśniła również na czym polega jej praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. 

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami", w czym na pewno pomogły Dyplomy Małego Ratownika, które z rąk Pani Ratownik otrzymali wszyscy uczestnicy szkolenia.

Dzięki tej wspaniałej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Początek roku szkolnego

38

dni

6

godzin

53

minut

4

sekund

Najnowsze galerie