marzec

„A po lutym marzec spieszy, koniec zimy wszystkich cieszy”

21 marca Pierwszy Dzień Wiosny

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem, w naszym przedszkolu, wszyscy w tym dniu pojawili się ubrani w wiosenne kolory. Czasami pogoda lubi płatać figle, tak właśnie było dzisiaj, za oknem śnieg jak w środku zimy. Mimo wszystko przedszkolaki postanowiły powitać wiosnę, z nadzieją, że może uda się przegonić zimę. Po śniadaniu dzieci w swoich salach bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki, rozwiązywały quizy, słuchały opowiadań, brały udział w konkursach i zabawach o tematyce wiosennej, wykonały również piękne prace plastyczne. Podczas spaceru dzieci szukały oznak nowej pory roku. Również w salach zmieniła się dekoracja z zimowej na wiosenną, zazieleniły się kąciki przyrody, dzieci dbają o swoje „Mini ogródki”,  podlewają wiosenne kwiaty, cebulki, nasiona. Na zakończenie, tak radosnego dnia, wszyscy głośnym okrzykiem pożegnali zimę: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, wszyscy cię żegnamy, bo wiosnę witamy!”. Przyjście nowej pory roku – wiosny, było doskonałą okazją do tego by, uzmysłowić dzieciom, jak wielki bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.