Aktualności 2021/2022

maj

Spotkanie ze strażakiem

W miniony czwartek dzieci z wielką radością powitały wyjątkowego gościa, Pana Janusza Lesiczkę - strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. W trakcie spotkania Pan Janusz opowiedział nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomocy w zdejmowaniu kotów z drzew. Przedszkolaki z zachwytem oglądały kombinezon i sprzęt strażacki. Poznały również zasady udzielania pierwszej pomocy i przypomniały numery alarmowe. Spotkanie zakończyło się laniem wody ze strażackiego węża, co sprawiło wszystkim wiele radości. Dziękujemy naszemu Gościowi za atrakcyjne zajęcia !

Rozpoczęcie roku szkolnego