marzec

Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca 2021 r. w przedszkolu świętowano Światowy Dzień Wody. W każdej grupie odbyły się zajęcia edukacyjne połączone z dobrą zabawą, dzieci dowiedziały się, gdzie występuje woda, poznały nazwy naturalnych zbiorników wodnych, cykl krążenia wody w przyrodzie, zrozumiały znaczenie wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin, poznały przyczyny jej zanieczyszczenia i sposoby, jak o nią dbać. Dzieci wykonywały prace plastyczne inspirowane tematem wody, malowały wodą obrazek, który pod jej wpływem uwalniał kolory, wycinały kropelki wody, tworząc z nich fantazyjne wzory, układały napis „woda”. Starsze dzieci wybrały się na spacer nad rzekę Jelonek, a po powrocie eksperymentowały z wodą przyniesioną w słoiku, badając, czy jest czysta i podejmując próbę jej oczyszczania przez filtrowanie.

Święto Wody było radosnym dniem, który obfitował w atrakcje, dzięki czemu przedszkolaki na pewno zapamiętają, jak ważną rolę w naszym życiu pełni woda i że należy ją oszczędzać.