Aktualności 2019/2020

grudzień

Święta tuż tuż

Początek grudnia to czas kiedy cała społeczność przedszkolna przygotowuje się na przyjście najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny nastrój powoli panuje w przedszkolu. Dzieci we wszystkich grupach ubierają choinki,robią stroiki,kartki świąteczne, ozdoby choinkowe oraz pieką pierniki korzenne i imbirowe, których zapach roznosi się w całym budynku.Hol przedszkola pięknie przystrojony, a w kąciku przyrody zamieszkał św.Mikołaj z prezentami i piękną kolorową choinką.Dzieci uczą się kolęd i  pastorałek.18 grudnia to niepowtarzalny dzień w przedszkolu „Wigilia”. Świętowanie rozpoczniemy od  obejrzenia Jasełek w wykonaniu starszaków i wspólnego kolędowania oraz dzielenia się opłatkiem. Następnie zasiądziemy do wspólnego stołu, na którym zagoszczą wigilijne potrawy przygotowane przez Panie kucharki : barszcz czerwony z uszkami, kapusta z grochem,ryba smażona, szarlotka i kompot z suszu owocowego. Na podwieczorek będą pyszne ciasta i ciasteczka upieczone  przez  dzieci i ich rodziców oraz soczek owocowy.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

Zabawa karnawałowa