październik

Święto Drzewa

W dniu 10 października obchodziliśmy „Święto Drzewa”. Jest to ważny dzień w kalendarzu każdego małego ekologa, który ma na celu zainspirowanie do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. Tego dnia wszystkie przedszkolaki wyruszyły do lasu w towarzystwie szczególnego gościa- mamy Poli z grupy ”Mądre Sowy”, która pracuje w Nadleśnictwie Rozwadów. Pani Ania opowiedziała dzieciom kilka ciekawostek na temat drzew występujących w naszych lasach. Dzieci przypomniały sobie, jak ważne są drzewa w życiu ludzi i zwierząt! Każde dziecko otrzymało od Pani Ani ważne zadanie znalezienie szyszek, liści, mchu, porostu, huby, żuka. Przedszkolaki udowodniły, że są świetnymi obserwatorami przyrody i zadanie wykonały bezbłędnie!

Dziękujemy Pani Ani za odwiedziny i mile spędzony czas w lesie.