Święto Polskiej Niezapominajki

14 maja 2021 r., po raz kolejny, obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Święto Polskiej Niezapominajki”. Tego dnia w przedszkolu przeważał kolor niebieski. Przedszkolaki, nauczycielki i pracownicy ubrani byli na niebiesko. Była to okazja do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Nauczycielki przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody.  Dzieci wysłuchały bajki o Niezapominajce, dowiedziały skąd pojawił się pomysł ustanowienia Dnia Polskiej Niezapominajki. Święto to ma przypominać przedszkolakom o tym, aby zawsze pamiętali o pięknie naszego kraju, regionu i o przyrodzie. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, których tematem była niezapominajka, a na zakończenie zasadziły sadzonki wdzięcznych niezapominajek w przedszkolnym ogródku. Będą nam one przypominać, jak ważne jest dbanie o przyrodę.