grudzień

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

W dniu 15.12.2020r. starszaki z grupy „Mądre Sowy” zaprosiły panią Dyrektor oraz panie nauczycielki z innych grup na zajęcia. Temat zajęć „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” miał wprowadzić dzieci w nastrój zbliżających się świąt. Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami.

Dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej, układały i czytały wyrazy, przeliczały bombki na choince i układały do nich działania. Były zabawy z kodowaniem z kolorowymi kubkami, z których powstała choinka. Grały również na drewienkach do muzyki klasycznej, a podczas zabawy ruchowej ze świątecznymi emblematami utrwalały tradycje świąteczne.

Przedszkolaki doskonaliły również kompetencje cyfrowe podczas zadań na tablicy multimedialnej – układały prezenty według rytmu oraz dekorowały choinkę.

Na zakończenie upiekliśmy wspólnie pierniczki świąteczne – to również jedna z tradycji, którą warto pielęgnować.