Aktualności 2020/2021

czerwiec

Wycieczka do "Madejówki"

Wycieczka do

W dniach 9 i 10 czerwca 2021r. przedszkolaki ze wszystkich grup wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Madejówka" w Obojni. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, umożliwienie kontaktu z naturą oraz zwierzętami hodowlanymi.

Na rozległym terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas pani Agnieszka z pasją opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały zwyczaje wielu zwierząt m.in. koni, krów, osiołków, królików, a także emu, lamy oraz pawia. Mogły także karmić zwierzaki ich smakołykami. Dużą atrakcją była wycieczka bryczką zaprzężoną w pięknego konia oraz plac zabaw z drewnianą chatką pod topolą. Przedszkolaki uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa. Każdy ze starszych przedszkolaków mógł samodzielnie zasiać bazylię do doniczek i zabrać ze sobą na pamiątkę do domu. Na zakończenie wycieczki dzieci zjadły kiełbaskę z grilla i posmakowały regionalny przysmak "proziaki". Wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach naszych przedszkolaków. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Początek roku szkolnego