Aktualności 2021/2022

maj

Wymiana pocztówkowa

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całej Polski. Celem tych działań było zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami, promowanie regionu, w którym żyjemy. Nasze przedszkolaki nauczyły się również,  jak należy prawidłowo wysyłać pocztówki i listy. Do przedszkoli z różnych województw zostały wysłane kartki pocztowe, które zawierały krótką notatkę o naszym przedszkolu. Do nas dotarły kartki, listy, rysunki od różnych grup przedszkolnych, dzięki temu dzieci poznały krajobrazy przyrodnicze i architektoniczne wielu przepięknych miejscowości. Przedszkolaki już wiedzą, z jakich okazji wysyła się kartki i po co piszemy listy. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom otrzymanie papierowej korespodencji. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekują listonosza, który dostarczy do przedszkola pocztówki z Polski. Bardzo dziękujemy za widokówki i życzenia.