wrzesień

Wyprawa do lasu

Korzystając ze słonecznej ,pięknej pogody czterolatki z gr. ,,Muchomorki“ wybrały się do lasu .Głównym celem było przybliżenie  środowiska przyrodniczego, jakim jest las .

Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie –  szyszki i żołędzie.Niektórym udało się znaleźć wśród mchu grzybki.

Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Pani Ewa opowiedziała , jakie znaczenie ma las   dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz   spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody leśnej.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń  wróciły do przedszkola na smaczny obiad.