"A po fladze ich poznacie"

Dzieci z naszego przedszkola w ramach XV edycji Stalowowolskich Dni Książki w dniu 5 listopada 2020r. miały możliwość oglądnięcia trzeciego odcinka zajęć online „A po fladze ich poznacie”, przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli Filia nr 1. Przedszkolaki poznały ciekawostki o wybranych krajach i ich flagach. Nauczycielki przekazały dzieciom stosownie do ich możliwości wiadomości o danym kraju, m.in. nazwę stolicy,  wybrane zabytki, podstawowe zwroty oraz charakterystyczną florę i faunę. Dużo radości sprawiło dzieciom odszukiwanie wybranych państw na mapie i globusie. Zdobyte wiadomości przedszkolaki wykorzystały w trakcie zajęć plastycznych kolorując flagi. Dzisiejsze zajęcia o flagach były świetnym sposobem, aby zachęcić dzieci do odkrywania globu i jego różnorodności. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że flaga symbolizuje kraj i często opowiada jego historię.