W dniach 12-13 maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły osiedlową bibliotekę z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas wizyty panie bibliotekarki przygotowały dla przedszkolaków wyjątkową niespodziankę – teatrzyk na podstawie bajki „Trzy świnki“. Po obejrzeniu przedstawienia wykonały kolorowe prace inspirowane wysłuchaną bajką – pojawiły się świnki, domek ze słomy, z drewna i z cegieł. Każda praca była wyjątkowa i pokazywała, jak różnorodną wyobraźnię mają przedszkolaki. Wizyta w bibliotece była dla dzieci nie tylko wspaniałą zabawą, ale także cenną lekcją o znaczeniu książek i pracy bibliotekarzy. Wszyscy wrócili do przedszkola z uśmiechem oraz nową dawką inspiracji do odkrywania świata literatury.