Zajęcia otwarte w grupie najmłodszej były doskonałą okazją dla rodziców, aby zobaczyć, jak ich dzieci funkcjonują na tle rówieśników oraz jak wygląda codzienna praca w przedszkolu. Spotkanie przebiegło w miłej i swobodnej atmosferze. Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w różnorodnych formach aktywności. Były to mi.in. zagadki, zabawy z elementami kodowania oraz ćwiczenia kształtujące orientację przestrzenną, nie zabrakło piosenek, zabaw ruchowych z piłką oraz aktywności w języku angielskim. Zajęcia pokazały, że dzieci dobrze czują się w grupie, są aktywne, zaangażowane i chętnie podejmują proponowane działania. Dla rodziców była to cenna możliwość obserwacji postępów swoich dzieci oraz metod pracy nauczyciela.