Aktualności 2020/2021

luty

Zimą pamiętamy o ptakach i zwierzętach

Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego nasza pomoc jest dla nich bardzo ważna. O skrzydlatych przyjaciołach  pamiętają przedszkolaki.

Podczas jednego ze styczniowych tygodni we wszystkich grupach odbyły się zajęcia o dokarmiania ptaków.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań i wierszy . Oglądały albumy przyrodnicze, prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne.Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki.Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na zakończenie wykonywały prace plastyczne .Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który znajduje się  w przedszkolnym ogrodzie.

Starszaki nie zapominają o leśnych zwierzątkach . Wybrały się do lasu z kasztanami i żołędziami , które zbierały podczas jesiennych spacerów.Wyjście do lasu było okazją prowadzenia obserwacji przyrodniczych i poszukiwaniu tropów zwierząt, a było ich bardzo wiele – lisa, sarny i zająca.

Dokarmiając zwierzęta  przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

Uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

DZIEŃ KOBIET