Logo

PRZEDSZKOLE nr 4 w STALOWEJ WOLI o profilu ekologiczno - zdrowotnym

s1
s2
s3
s4
s6
Przedszkole z lotu ptaka 3
Przedszkole z lotu ptaka 2
Przedszkole z lotu ptaka 1
test
Slider2

Aktualności 2020/2021

01
luty
2021

Zimą pamiętamy o ptakach i zwierzętach

Zimą pamiętamy o ptakach i zwierzętach

Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego nasza pomoc jest dla nich bardzo ważna. O skrzydlatych przyjaciołach  pamiętają przedszkolaki.

 Podczas jednego ze styczniowych tygodni we wszystkich grupach odbyły się zajęcia o dokarmiania ptaków.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań i wierszy . Oglądały albumy przyrodnicze, prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne.Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki.Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na zakończenie wykonywały prace plastyczne .Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który znajduje się  w przedszkolnym ogrodzie.

Starszaki nie zapominają o leśnych zwierzątkach . Wybrały się do lasu z kasztanami i żołędziami , które zbierały podczas jesiennych spacerów.Wyjście do lasu było okazją prowadzenia obserwacji przyrodniczych i poszukiwaniu tropów zwierząt, a było ich bardzo wiele – lisa, sarny i zająca.

Dokarmiając zwierzęta  przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

Uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. 

DZIEŃ KOBIET

7

dni

19

godzin

4

minut

15

sekund

Najnowsze galerie