Czyste powietrze wokół nas

Program Edukacji Antynikotynowej ,,Czyste powietrze wokół nas“ adresowany jest do dzieci pięcio i sześcioletnich oraz ich rodziców. Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Program jest pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia. Zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz rodziców prowadzą nauczyciele  wykorzystując materiały edukacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Logo programu to zielony „Dinuś”, który przeprowadza dzieci przez kolejne etapy programu.

W dniu 15 listopada przedszkolaki z grupy„Muchomorki”,„Motylki” i „Mądre sowy”uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”.Zajęcia miały na celu zwiększenie wiedzy dzieci w zakresie zlokalizowania różnych źródeł dymów oraz przyczyn wydobywania się dymów.Rozmawialiśmy, dlaczego dymią samochody, fabryki, kominy domów oraz o niepotrzebnym  dymie z papierosa.

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zapałem uczestniczyły w zajęciach. Bardzo spodobała się im maskotka programu - zielony Dinek oraz piosenka o nim.Wcześniej przedszkolaki były na wycieczce po osiedlu, gdzie dzieci bacznie rozglądały się, żywo reagując na zauważone źródła dymu i określając jego wygląd.

Pierwszy dzień jesieni